Próżnia w świecie dozowania.

Złożoność technologii wytwarzania wymaga czasami zastosowania niecodziennych rozwiązań w celu zagwarantowania poprawnego funkcjonowania gotowego wyrobu. Ciągła miniaturyzacja elektroniki oraz jej bardzo złożona budowa komplikuję poprawny proces dozowania. W takim przypadku dozowanie przy użyciu klasycznych rozwiązań może się nie sprawdzić i konieczne będzie użycie zaawansowanych maszyn wykorzystujących próżnię.

🦉Próżnia jest stanem jaki panuje w odizolowanym układzie (np. komora próżniowa w maszynie) poprzez usunięcie w niej np. wypełniającego powietrza. Co ciekawe w próżni zawsze są obecne w mniejszym bądź większym stopniu cząsteczki gazów. Dlatego próżnię określa się jako obszar, który jest wypełniony gazem znajdującym się pod ciśnieniem znacznie niższym w stosunku do ciśnienia atmosferycznego. Powszechnie stosowaną jednostką jaką określamy poziom próżni jest [bar lub mbar]. Zakres wartości ciśnienia dla próżni przyjmujemy od 0…1 bar (zakładając poziom ciśnienia absolutnego jako odniesienie).

Wykorzystanie technologii dozowania w próżni pozwala na:
🎯w przypadku skomplikowanej budowy – dokładne dotarcie materiału do najtrudniej dostępnych miejsc,
🎯zaaplikowanie wolnej od zanieczyszczeń oraz pęcherzyków powietrza mieszaniny.

Również i my w APCom korzystamy z przywilejów oferowanych przez środowisko próżni. Przedstawiamy Państwu nasz zaawansowany dozownik posiadający w pełni zautomatyzowane komory przeznaczone do aplikacji materiałów pod obniżonym ciśnieniem.