Lutowanie

Roboty lutujące

Lutowanie selektywne

Zautomatyzowane stanowisko lutowania selektywnego składa się z naszego robota wyposażonego w zestaw do lutowania. Takie stanowisko znajduje zastosowanie w przemyśle elektrycznym/elektronicznym do precyzyjnego i powtarzalnego lutowania elementów THD lub końcówek elektrotechnicznych.

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Lutowanie selektywne pozwala na wyeliminowanie podstawowych wad lutowania ręcznego jak:

 • brak powtarzalności procesu
 • błędy wynikające ze zmęczenia
 • niska wydajność

W celu poprawy jakości i wydajności tego procesu możemy zaproponować realizację tego procesu za pomocą naszych urządzeń.

Lutowanie

Opis procesu

Podczas lutowania sterownik kontroluje oraz reguluje zgodnie z programem technologicznym temperaturę, długość cyklu lutowniczego oraz ilość spoiwa, którego podawanie odbywa się w sposób automatyczny.

Robot precyzyjnie ustawia się nad kolejnymi punktami lutowniczymi i realizuje proces lutowania dla każdego punktu uwzględniając ustalone (zaprogramowane) wcześniej parametry. Dodatkowo zestaw może zostać wyposażony w układ odpowiedzialny za utrzymanie czystości grotu, stacje podawania azotu, kamerę, itp.

Podstawowe funkcjonalności:

 • 4 osiowy robot
 • Uchylna głowica
 • Serwonapędy na wszystkich osiach gwarantujące dużą precyzję pozycjonowania
 • Moduł czyszczący odpowiedzialny za czystość grotu podczas pracy.
 • System pochłaniania oparów
 • Transportery, automatyka podająca elementy przeznaczone do lutowania itp.
 • Stacja przygotowania azotu
 • i inne rozwiązania zgodnie z wymaganiami procesu.
Lutowanie
Lutowanie selektywne głowica wraz ze sterownikiem PLC

Nie zawsze w tego typu procesie konieczny jest robot. Czasem wystarczą znacznie prostsze rozwiązania. W takich sytuacjach możemy zaoferować podstawowy zestaw lutujący bez robota, który zawiera:

 • głowicę lutującą gorącym grotem
 • podajnik drutu
 • sterownik PLC
 • uchwyt głowicy lutującej
 • moduł czyszczący

Galeria Robota RBX H

Lutowanie

Masz dodatkowe pytania?

Umów się z naszym doradcą na rozmowę lub prezentacje naszych rozwiązań

+48 32 360 32 96

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapytanie ofertowe nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.

+48 32 360 32 96

office@apcom.pl

Józefa Mazura 4
41-253 Czeladź

Formularz kontaktowy

Możesz również skorzystać z naszego formularza, gdzie zawarte są wszystkie niezbędne dane, do wyceny projektu maszyny?

Napisz do nas

Stanowisko do lutowania dostosowane do konkretnych procesów produkcyjnych

Lutowanie selektywne jest bardzo często stosowane w przemyśle elektrycznym i elektronicznym. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wysokiej jakości urządzenia mogą usprawnić ten proces. Właśnie dlatego nasi projektanci opracowali zaawansowane stanowisko do lutowania wyposażone w robota z odpowiednimi narzędziami. Zachęcamy do skorzystania z tego rozwiązania, które w znaczny sposób podniesie wydajność oraz opłacalność procesu produkcyjnego.

Nasze roboty przystosowane są do precyzyjnego lutowania elementów takich jak THT, SMD, końcówek elektrotechnicznych i wielu innych. Podczas składania zamówienia przeprowadzimy z Państwem konsultacje, tak byśmy mogli wyprodukować i dostarczyć urządzenie, które będzie w stu procentach przystosowane do konkretnych zadań lutowniczych. Dostosujemy znajdujące się w automacie narzędzia oraz zakres funkcjonalności do Państwa oczekiwań. To właśnie dzięki temu podejściu nasze usługi cieszą się tak dużą popularnością.

Automatyzacja procesów lutowania – poznaj zalety!

Istnieją zadania, do których ludzie nadają się co najmniej średnio. Niezależnie od ich poziomu fachowości, wymaganie wysokiej powtarzalności oraz zmęczenie często dają się we znaki. W momencie, w którym zdecydują się Państwo na automatyzacje procesów lutowania, te problemy mogą zostać bardzo łatwo wyeliminowane.

Przy pomocy lutowania automatycznego można w bardzo prosty sposób uzyskać dokładnie takie same efekty przy każdym z obrabianych elementów. Zapewnia to równą jakość, na której można polegać. Równocześnie nie muszą się Państwo martwić obniżającą się wraz z czasem wydajnością. Im bliżej końca zmiany i im bardziej pracownik jest zmęczony, tym mniej zadań będzie w stanie wykonać. Z oczywistych względów tego typu problemy nie dotyczą automatów lutowniczych. Równie istotną rzeczą jest wyeliminowanie z procesu produkcyjnego błędów ludzkich. Nasz sprzęt będzie wykonywał dokładnie tę pracę, do której został zaprogramowany. Nie ma tu mowy o wystąpieniu pomyłek.

Lutowanie automatyczne – w jaki sposób się odbywa?

Wszystko zaczyna się od ustawienia odpowiedniego programu technologicznego, według którego parametrów ma pracować automat lutowniczy. Za proces kontrolny odpowiada sterownik, który sprawdza zgodność pracy z wcześniej ustalonymi wytycznymi. Reguluje on między innymi temperaturę, długość cyklu lutowniczego oraz ilość wykorzystywanego spoiwa.

Automat do lutowania samoczynnie i w bardzo precyzyjny sposób ustawia się nad wyznaczonymi punktami, gdzie przystępuje do realizacji zadań określonych przez program. Obecność czynnika ludzkiego w tego typu sprzęcie może być ograniczona do niezbędnego minimum.

Do najpopularniejszych funkcjonalności obecnych w automatach lutowniczych należą:

 • czteroosiowy robot
 • uchylna głowica
 • serwonapędy na wszystkich osiach
 • moduł czyszczący
 • system pochłaniania oparów
 • transportery
 • stacja podawania azotu

Zaawansowane automaty do lutowania w korzystnych cenach

Tylko od Państwa zależy, jak bardzo zaawansowany będzie dany automat lutowniczy. Istnieje wiele modułów, które możemy dodać, by jeszcze bardziej zwiększyć funkcjonalność sprzętu. Jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat, to zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Chętnie wytłumaczymy wszystkie możliwości i zaproponujemy satysfakcjonujące rozwiązania.

Nasza oferta jest w pełni dostosowywana do indywidualnych potrzeb klienta. Jednakże niezależnie od zakresu zamówionych funkcji, zapewniamy najwyższej klasy automaty do lutowania. Są wykonane z niezawodnych i jakościowych komponentów, a ich ceny są konkurencyjne i atrakcyjne. Na pewno będą Państwo z nich usatysfakcjonowani.