Zaawansowany dozownik żywic wyposażony w zbiornik ramię oraz wieże sygnalizacyjną
Zaawansowany dozownik logo symbolu

RBX 3 MIXER

Zaawansowany dozownik

Najlepsze rozwiązanie gdy potrzebujemy wyższej wydajności i najpełniejszy wachlarz możliwych do wprowadzenia opcji.

W tym wypadku mówimy bardziej o modułowej platformie konfigurowanej precyzyjnie wg wymagań klienta niż konkretnym urządzeniu.

Urządzenie dozujące jest budowane na solidnej prefabrykowanej ramie aluminiowej. Taki system pozwala w przyszłości na bezinwazyjną modernizację maszyny, ponadto cechuje się niską masą oraz dużą wytrzymałością. Zobacz jedną z naszych przykładowych realizacji.

ZŁÓŻ ZAMÓWIENIE

Podstawowe parametry

Wydajność dozowania mieszaniny od 10 mL/min. do 3 L/min.
Składniki od 1 do 4 składników
Dozowanie możliwość dozowania wszystkich składników jednocześnie z zaprogramowaną proporcją
Konfiguracja możliwość skonfigurowania np.: 3 składników A (np. różne kolory) i jednego składnika B dozując tylko 2 składniki jednocześnie
Zbiorniki od 1 do 4 zbiorników, możliwość skonfigurowania dwóch zbiorników do jednego składnika – przydatne podczas pracy ciągłej
Pojemność 10 L / 20 L / 40 L
Wymiary urządzenia (dł. x szer. x wys.) 1900 x 800 x 1200 mm
Waga 200 kg
Rozdzielczość dozowania 1%
Funkcja czyszczenia miksera TAK
Tryby dozowania ciągły lub zaprogramowane dawki
Programowalne parametry proporcja, wielkość dawki, prędkość dozowania oraz inne użyteczne parametry
Komunikacja sterowanie parametrów pracy oraz odczyt danych procesowych poprzez Modbus o/TCP

Dostępne dodatkowe funkcjonalności

  • podgrzewanie materiału dozowanego
  • głowica dozująca z mieszaniem dynamicznym
  • dozowanie w komorze próżniowej
  • przetwarzanie materiałów o dużej koncentracji wypełniaczy (również ścieralnych)
  • układ pneumatycznego podnoszenia pokryw zbiorników
  • głowica dozująca na ruchomym ramieniu
  • wolnostojący zewnętrzny moduł mieszający na znormalizowane zbiorniki handlowe np. hobok 20…60L, beczka 200L lub paletokontener 1000L, umożliwia również automatyczne tankowanie zbiorników roboczych
  • układ odgazowania materiału
  • układ cyrkulacji materiału
  • przykładowa realizacja
Zaawansowany dozownik żywic wyposażony w zbiornik ramię oraz wieże sygnalizacyjną widok od boku

Istnieje możliwość integracji z robotem w celu pełnej automatyzacji

AUTOMAYZACJA DOZOWANIA

Galeria dozownika RBX 3 MIXER

Poznaj zaawansowany dozownik RBX 3 MIXER

Zaawansowany dozownik - RBX 3 MIXER

Masz dodatkowe pytania?

Umów się z naszym doradcą na rozmowę lub prezentacje naszych rozwiązań

+48 32 360 32 96

Skontaktuj się z nami

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapytanie ofertowe nie jest w żadnym stopniu zobowiązujące.

+48 32 360 32 96

office@apcom.pl

Józefa Mazura 4
41-253 Czeladź

Formularz kontaktowy

Możesz również skorzystać z naszego formularza, gdzie zawarte są wszystkie niezbędne dane, do wyceny projektu maszyny?

Napisz do nas

Dozowanie – wykonane w zaawansowanej technologii

Sprzęt dozujący jest wykorzystywany w wielu branżach. Bez nowoczesnych urządzeń umożliwiających precyzyjne dozowanie jedno i wielkoskładnikowych materiałów płynnych, wytworzenie wielu produktów byłoby zwyczajnie niemożliwe. Dzięki naszej wiedzy oraz wieloletniemu doświadczeniu na rynku, dostarczamy innowacyjne rozwiązania, dzięki którym możemy wspomóc skomplikowane procesy produkcyjne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą systemów wykonujących dozowanie materiałów chemoutwardzalnych.

Wśród niezawodnych urządzeń znajdujących się w naszym asortymencie, możemy wymienić między innymi dozowniki pozwalające na precyzyjne dozowanie żywicy, klejenie i uszczelnianie oraz dozowanie wysoko lepkich past termoprzewodzących lub dozowanie silikonu. Wszystkie produkowane przez nas maszyny mogą zostać w pełni dostosowane do konkretnych zadań i potrzeb klientów.

Urządzenie dozujące – wszystko zaczyna się od projektu

Jesteśmy producentem urządzeń, co oznacza, że mamy możliwości dostosowania naszych urządzeń w pełni do Państwa zapotrzebowania. Konstrukcja naszych maszyn zaczyna się od sporządzenia indywidualnego projektu, w którym bierzemy pod uwagę wymagania procesu produkcyjnego i używanej w nim substancji dozowanej. Uwzględniamy w pracach dane wejściowe dostarczone przez klienta, a także przeprowadzamy szczegółowy wywiad, w celu zaproponowania rozwiązania, które będzie w pełni satysfakcjonować użytkownika oraz będzie możliwe do wykonania. Projekt jest uzupełniony także o wnioski płynące z badań przeprowadzonych na docelowym materiale w naszym wewnętrznym laboratorium.

Poprzez uwzględnienie powyższych czynników, produkowane przez nas maszyny różnią się od siebie zakresem funkcjonalności. Możemy dostarczyć proste urządzenie dozujące umożliwiające wykonywanie podstawowych zadań, a także zaawansowany dozownik wyposażony w specjalistyczne rozwiązania techniczne, takie jak systemy mieszania, cyrkulacji, odgazowania, podgrzewania i wiele innych.

Co istotne, niezależnie od złożoności wyprodukowanej maszyny do dozowania, testujemy ją na miejscu na docelowym surowcu. Dzięki temu mamy pewność, że trafi do Państwa sprawny sprzęt, który można zaraz po zainstalowaniu włączyć w proces produkcyjny.